preload preload preload preload

Dział kadr i płac


Nie każdy wie co to jest dział kadr i płac, oraz na czym polega zarządzanie wynagrodzeniami  w firmie. Jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą zatrudnia jednego bądź dwóch pracowników, jest w stanie sama zarządzać całą polityką firmy oraz wynagrodzeniami dla pracowników. Jeżeli zaś w firmie zatrudnionych jest ponad dziesięciu pracowników, warto pomyśleć o stworzeniu specjalnego działu zarządzającego, jakim jest właśnie dział kadr i płac w firmie.

Wtedy jedna bądź więcej osób zatrudnionych na stanowiskach kadrowych, są odpowiedzialni za zatrudnianie, wydawanie wszelkich zaświadczeń, zwolnień, zarządzanie urlopami oraz oczywiście zarządzanie wielkością wypłat miesięcznych. Wtedy pracodawca nie musi troszczyć się o papierkowe sprawy oraz wynagrodzenie dla każdego pracownika, bowiem są za to odpowiedzialne zatrudnione osoby na stanowiskach menedżerów, kadrowców, pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi.

Każda większa firma zatrudniająca powyżej dziesięciu pracowników, powinna posiadać specjalistyczny dział kadr i wynagrodzeń, aby całość organizacji w firmie przebiegała sprawnie i prawidłowo.